Wzrost płac i zatrudnienia, nowe robotyczne centrum logistyczne oraz 5 kolejnych STEM Kindlotek w Polsce – Amazon zamyka 2021 r. pod hasłem inwestycji!

Ponad 23 000 stałych miejsc pracy, kilka tysięcy sezonowych pracowników rokrocznie, 10 centrów logistycznych, 10 tys. robotów transportowych, 40 stacjonarnych STEM Kindlotek i ponad 200 mln produktów w serwisie Amazon.pl, dostępnych w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy – skala działalności Amazon w Polsce rośnie z dnia na dzień. Wraz z nią wzrasta liczba zatrudnionych pracowników, bez względu na niesprzyjające dla gospodarki okoliczności, jakie niesie ze sobą pandemia Covid-19. Działalność Amazon w Polsce pozytywnie przekłada się nie tylko na krajowy rynek pracy, rozwój regionów, w których zlokalizowane są centra e-commerce, ale niesie ze sobą również dobre, wymierne finansowo skutki dla rodzimej gospodarki.

Intensywny zapach pomarańczy i cynamonu, pierniki, dom pełen bliskich, choinka. Święta każdemu kojarzą się z czymś innym. Tym bardziej, jeśli zapytamy o to dzieci.

Do świątecznego filmu zaprosiliśmy dzieci naszych pracowników, by porozmawiać o magii Bożego Narodzenia. Zapytaliśmy m.in. o to, z czym kojarzą im się święta oraz czym według nich zajmują się rodzice. Padło wiele interesujących odpowiedzi, które z pewnością zaskoczyłyby samego Mikołaja!

Amazon Stars - znamy już tegoroczne Gwiazdy Dobroczynności

Święta to doskonała okazja do tego, by nieść pomoc innym. Znacznie trudniej jest ją dawać na co dzień, ale są wśród nas ludzie, którzy potrafią podzielić swój czas i dobro między tych, którzy tego najbardziej potrzebują. ‘Przyświeca’ im jeden cel – szerzenie dobroczynności. Ich empatia, poświęcenie i zaangażowanie, a przede wszystkim – skuteczność w działaniu, to cechy bez wątpienia godne „Gwiazd Dobroczynności”. Są wśród nich m.in. wolontariusze organizacji pozarządowych, dawczyni szpiku czy strażak ochotnik. Wszystkich, poza niesieniem dobra, łączy praca w Amazon.
Zamów newsletter
Otrzymuj najświeższe wiadomości z Amazon, najciekawsze historie, które mogłeś przegapić, oraz rekomendacje naszego zespołu – wszystko w Twojej skrzynce pocztowej.
Zapisz się

Amazon dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W jaki sposób chce osiągnąć swój cel?

Kwestie klimatyczne z roku na rok przybierają na znaczeniu, co wpływa również na biznes. Potrzeba działania zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju sprawia, że od dawna i na wielu płaszczyznach optymalizujemy nasze aktywności z uwzględnieniem dbałości o klimat. Zarówno w wymiarze klienckim, oferując w naszym serwisie na całym świecie już ok. 200 tysięcy produktów z logo Climate Pledge Friendly, jak i wdrażając innowacje w kluczowych sektorach naszej działalności, m.in. w transporcie i logistyce, przy gospodarce opakowaniami czy zarządzaniu odpadami. Od lat inwestujemy w „zieloną energię” i wciąż stawiamy sobie kolejne ambitne cele, by nasza działalność była coraz bardziej przyjazna środowisku. Poznaj nasze proekologiczne założenia, które zobowiązaliśmy się osiągnąć w najbliższych latach.

Milion dobrych uczynków na Święta!

Okres świąteczny – bardziej niż kiedykolwiek – inspiruje i zachęca nas do niesienia pomocy innym. Dlatego w Amazon postawiliśmy przed sobą śmiały cel. Wspólnie, na całym świecie, chcemy zrobić milion dobrych uczynków dla potrzebujących!

Hour of Code 2021 w Amazon Development Center w Polsce

Amazon po raz kolejny przyłączył się do akcji Hour of Code - inicjatywy mającej na celu promowanie nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży. W tym roku Amazon Development Center Poland zapewnił wsparcie finansowe trzem organizacjom działających na rzecz edukacji cyfrowej oraz stworzył serię spotkań z managerami Amazon Development Center w Polsce, którzy opowiedzieli o swojej pasji i początkach przygody z programowaniem i technologiami.

Nauka angielskiego z Amazon Alexa? Dowiedz się, jak asystentka głosowa może wspierać edukację i rozwój!

Alexa to nie tylko ułatwienia w obsłudze domowego sprzętu. Asystentka głosowa Amazon pomoże Tobie lub Twoim dzieciom w nauce!

Odliczanie do Świąt czas zacząć. Małgorzata Rozenek radzi, jak planować zakupy prezentów i gdzie ich szukać.

Święta to czas magicznych Świąt, ale też wyzwanie dla budżetu – szczególnie, jeśli mamy większą rodzinę lub dużą grupę bliskich do obdarowania. Jak powiedział kiedyś jeden z trenerów biznesowych „zrobić budżet to wskazać pieniądzom dokąd mają iść, zamiast zastanawiać się, gdzie się rozeszły". I rzeczywiście, aby czerpać satysfakcję z zakupionych prezentów należy wstępnie przygotować listę wydatków i obrać właściwą strategię gospodarowania własnymi zasobami. Zegar tyka, Mikołajki i Święta już niebawem, poniżej podpowiadam więc jak kupować, aby kupić wszystko, co jest potrzebne i…uniknąć zwracania lub wymiany produktów!

AMAZON OGŁASZA TYSIĄCE OKAZJI NA BLACK WEEK

Już od 19 listopada na Amazon.pl czekają tysiące okazji dla klientów i zniżki nawet do 50%.

Cukierek albo psikus. Czy jesteście przygotowani na to, by się troszkę pobać?

Przygotujcie sobie jesienną herbatkę, słodkości lub coś do zagryzienia emocji. Przed drzwiami postawcie kilka klimatycznych dyń lub warkocze czosnku. Na wszelki wypadek. Zasuńcie w oknach zasłony i zasiądźcie wygodnie na kanapie lub fotelu. Przygotowaliśmy dla Was propozycje zacnej porcji strachu na Halloweenowy wieczór i pozostałe listopadowe wieczory.

Adrenalina wciskająca w fotel (gamingowy) Strach się bać.

Gdybyście w listopadowy wieczór woleli zamiast na kanapie spędzić czas w fotelu gamingowym i poznać wymiar prawdziwego, paraliżującego strachu wypróbujcie jedną z gier dostępnych już na Amazon Prime Gaming.

Strach ma wielkie oczy. Spora część z nas po prostu lubi się bać.

Strach odczuwany podczas oglądania filmu lub czytania horroru pozwala wyzwalać tę emocję w kontrolowanych warunkach. Przygotujcie się zatem na dawkę satysfakcjonującej lektury, bo mamy dla Was porcję książek, dostępnych na Amazon.pl, które pozwolą Wam poczuć dreszcz adrenaliny na kanapie, w miękkości kocyka.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij