Amazon w Polsce

Paczki z logiem Amazon przesuwające się po taśmie
Paczki z logiem Amazon przesuwające się po taśmie
Photo by JORDAN STEAD / Amazon

Centrum logistyczne Amazon w Okmianach dla lepszego środowiska

Ochrona naszej planety przed negatywnymi skutkami działań człowieka jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Amazon nieustannie angażuje się w inicjatywy chroniące środowisko naturalne nie tylko na poziomie globalnym, ale również lokalnym. Nasze centrum logistyczne w Okmianach zostało uznane za zgodne z najwyższymi standardami ekologicznymi.

Otwieramy centrum logistyki w Łodzi! Ponad 100 nowych miejsc pracy czeka

Otwarcie centrum logistyki w Łodzi – naszej drugiej lokalizacji w regionie łódzkim – nastąpi już wkrótce. Centrum będzie zajmować powierzchnię 40 tys. mkw. i zatrudnimy w nim 100 osób. Nasza inwestycja jest odpowiedzią na rosnący popyt ze strony klientów. Rozszerzy również ofertę produktów Amazon i wesprze większą liczbę sprzedawców w ramach usługi „Fulfillment by Amazon”.

List do akcjonariuszy Amazon (2019 r.)

W marcu utworzyliśmy 100 tys. nowych stanowisk pracy w naszej globalnej sieci logistycznej i dostawczej. W tym tygodniu, gdy udało się nam pomyślnie zapełnić wszystkie te wakaty, ogłosiliśmy utworzenie kolejnych 75 tys. stanowisk, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów. W ten sposób możemy pomóc osobom, które dzięki zakupom na Amazon mogą zadbać o swoje podstawowe potrzeby.

W świecie biznesu nie ma miejsca na emocje? Nic bardziej mylnego!

W jaki sposób kobiety mogą osiągnąć sukces w świecie technologii? Między innymi dzięki inteligencji emocjonalnej. Nie chodzi tylko o sposób wyrażania opinii czy przekazywania informacji, ale również umiejętność wyczuwania odpowiednich momentów, formułowania pytań czy propozycji. Zobaczcie nasze wrażenia z Women in Tech Summit!

Cztery rzeczy, które zrobiliśmy w 2019 roku

W ubiegłym roku świętowaliśmy pięciolecie działalności Amazon w Polsce – od 2014 roku stworzyliśmy ponad 16 000 stałych miejsc pracy. Aż 2 000 z nich powstało w 2019 roku. Zobaczcie, co jeszcze zrobiliśmy nad Wisłą w ubiegłym roku.

Miejsce rozwoju kariery, przyjaźni i pasji

W drodze ze swojej poprzedniej pracy do domu codziennie przejeżdżał obok trwającej właśnie budowy oddziału firmy w Bielanach Wrocławskich. Podczas jednej z takich podróży, Waldek zdecydował się związać swoją przyszłość z Amazon i dołączyć do zespołu Centrum Logistyki E-commerce pod Wrocławiem.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Amazon?

Chcemy, aby rozmowy kwalifikacyjne w Amazon były tak przyjemnym doświadczeniem, jak zakupy na naszym portalu. Na naszej stronie www.amazon.jobs dostępnych jest kilkanaście przewodników, których zadaniem jest pomoc kandydatom w zrozumieniu procesu aplikacji i kultury panującej w Amazon. Podpowiadamy także, w jaki sposób przygotować się do rozmowy telefonicznej lub na żywo. Poniżej kilka ważniejszych spraw:

Co w 2019 roku znajdzie się w listach do świętego Mikołaja?

Które gry i zabawki najczęściej pojawiają się w listach do najsłynniejszego świętego? Nasi eksperci starannie wybrali sto najlepszych gier oraz zabawek, aby pokazać zarówno nowości w tej kategorii, jak i najpopularniejsze produkty czy najlepiej sprzedające się klasyki, które każdy z nas zna i kojarzy. Wystarczy spojrzeć na listę, aby znaleźć tam prezent, który wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka w te Święta.

Chcieliśmy być szybsi. Tak powstało Amazon Web Services

Nasi specjaliści, gdy już mieli konkretny pomysł, musieli poświęcić większość swojego czasu nie na jego wdrożenie, a na zbudowanie architektury systemu informatycznego, aby móc w ogóle przystąpić do realizacji danej koncepcji. W efekcie przy każdym projekcie od nowa opracowywali te same części infrastruktury. To był archaiczny model pracy.

Nasze wartości

Te zasady to nie tylko inspirujące cytaty, które ładnie wyglądają na ścianie. Pracownicy Amazon postępują według nich każdego dnia: rozważając pomysły na nowe projekty, dyskutując nad najlepszymi rozwiązaniami problemów napotykanych przez klientów, czy przeprowadzając rozmowę kwalifikacyjną.
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij