Działalność społeczna

Logo Amazon Smile na pomarańczowym tle. Sam uśmiech jest również pomarańczowy.

W jaki sposób Amazon nadaje najwyższy priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu podczas realizacji zamówień w czasie pandemii?

Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów wykonujących usługi transportowe, kurierów i klientów. Obecnie rola sieci logistycznej Amazon jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek – to jednak nie oznacza, że zapominamy o tym, co najważniejsze.

Już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli skorzystało z warsztatów online STEM Kindloteki

Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM , także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli.

Amazon przekazuje 1 mln euro dla organizacji pomocowych w Polsce, aby wesprzeć walkę z pandemią

W związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekaże 1 milion dolarów na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie jesteś sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej.

List od naszego CEO i założyciela

List od Jeffa Bezosa, założyciela i CEO Amazon, do pracowników z 21 marca 2020 roku, dotyczący dynamiki sytuacji związanej z COVID-19 (tzw. koronawirusem) oraz działań i środków ostrożności podejmowanych przez Amazon w tym szczególnym okresie, trudnym dla nas wszystkich.

Amazon przeciwko koronawirusowi

Działania podejmowane przez Amazon na rzecz pracowników, klientów oraz lokalnych społeczności dotkniętych przez COVID-19.

Kindloteka: czytajmy wszędzie!

Pozornie wydaje się, że czytanie to zajęcie indywidualne – ale tak nie jest! Oprócz wspólnego czytania, to równie przyjemne, co sama lektura, jest dzielenie się radością płynącą z niej z rodziną i znajomymi. Dyskusje o niespodziewanych zwrotach akcji, niesamowitych przeżyciach bohaterów i gdybanie, co zrobilibyśmy na ich miejscu mają równie długą historię, co same książki – i też pomagają budować lokalne społeczności.

Dlaczego ponad 2800 pracowników w Polsce przyszło do pracy w piżamach?

Wrzesień to miesiąc, w którym Amazon na całym świecie przybiera złote kolory

Brokuły lepsze niż równania matematyczne? Czas to zmienić

Ponad połowa amerykańskich gimnazjalistów wolałaby zjeść brokuły niż podjąć się rozwiązania zadania z matematyki. Nic dziwnego, matematyka czy fizyka to przedmioty powszechnie uznawane za „trudne” i „nieprzystępne”. Jednocześnie w obliczu technologicznego postępu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dziedzin kojarzonych z „przedmiotami ścisłymi”.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij