Działalność społeczna

Logo Amazon Smile na pomarańczowym tle. Sam uśmiech jest również pomarańczowy.

Amazon uczy i bawi w ramach programu nauki zdalnej STEM Kindloteka Online

Zawieszenie edukacji w placówkach oświatowych było ogromnym wyzwaniem w tym roku szkolnym. Nauczyciele, edukatorzy, dzieci oraz rodzice z dnia na dzień musieli dostosować się do nowej sytuacji i rozpocząć naukę zdalną. Amazon, chcąc wesprzeć uczniów oraz edukatorów przyłączył się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, udostępniając bezpłatne warsztaty online w ramach programu STEM Kindloteka Online. #AmazonPomagamy

Amazon wspiera Polski Czerwony Krzyż w walce z koronawirusem

Pandemia koronawirusa w Polsce i na świecie spowodowała rosnące zapotrzebowanie na środki medyczne oraz niezbędne produkty ochronne, takie jak maseczki czy płyny do dezynfekcji. Amazon świadomy tych potrzeb, od początku ogłoszenia pandemii wspiera fundacje oraz lokalne społeczności, szczególnie tam, gdzie jest obecny jako pracodawca i inwestor. Do tej pory Amazon przeznaczył już ponad 4,5 miliona złotych dla organizacji pomocowych w Polsce, w tym 1,5 miliona złotych dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekazał środki ochronne do szpitali i instytucji współpracujących.

W jaki sposób Amazon nadaje najwyższy priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu podczas realizacji zamówień w czasie pandemii?

Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów wykonujących usługi transportowe, kurierów i klientów. Obecnie rola sieci logistycznej Amazon jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek – to jednak nie oznacza, że zapominamy o tym, co najważniejsze.

Już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli skorzystało z warsztatów online STEM Kindloteki

Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM , także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli.

Amazon przekazuje 1 mln euro dla organizacji pomocowych w Polsce, aby wesprzeć walkę z pandemią

W związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekaże 1 milion dolarów na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie jesteś sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej.

List od naszego CEO i założyciela

List od Jeffa Bezosa, założyciela i CEO Amazon, do pracowników z 21 marca 2020 roku, dotyczący dynamiki sytuacji związanej z COVID-19 (tzw. koronawirusem) oraz działań i środków ostrożności podejmowanych przez Amazon w tym szczególnym okresie, trudnym dla nas wszystkich.

Amazon przeciwko koronawirusowi

Działania podejmowane przez Amazon na rzecz pracowników, klientów oraz lokalnych społeczności dotkniętych przez COVID-19.

Kindloteka: czytajmy wszędzie!

Choć nikt nie może wiedzieć tego na pewno, podobno w całej swojej historii ludzie wydali prawie 130 mln książek[1]! Nawet gdyby nasza średnia długość życia wynosiła 200 lat, to nie dalibyśmy rady przeczytać nawet dziesiątej części z nich. Amazon jednak robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło choć spróbować drobnego fragmentu z tych milionów.

Dlaczego ponad 2800 pracowników w Polsce przyszło do pracy w piżamach?

Wrzesień to miesiąc, w którym Amazon na całym świecie przybiera złote kolory

Brokuły lepsze niż równania matematyczne? Czas to zmienić

Ponad połowa amerykańskich gimnazjalistów wolałaby zjeść brokuły niż podjąć się rozwiązania zadania z matematyki. Nic dziwnego, matematyka czy fizyka to przedmioty powszechnie uznawane za „trudne” i „nieprzystępne”. Jednocześnie w obliczu technologicznego postępu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dziedzin kojarzonych z „przedmiotami ścisłymi”.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij