Działalność społecznaPonad 300 000 zł na rzecz walki z nowotworami dziecięcymi – Amazon Goes Gold

3 grudnia br. Amazon i Fundacja Polsat przekazały 220 000 złotych na rzecz Wrocławskiego Hospicjum Dla Dzieci, które wspiera budowę Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci hospicyjnych. Donacja została zrealizowana w ramach Amazon Goes Gold - kampanii na rzecz małych pacjentów walczących z chorobami nowotworowymi. W tym roku w akcji wzięło udział blisko 6 800 pracowników z polskich centrów logistycznych, przychodząc do pracy w piżamach i złotych strojach. Dzięki ich zaangażowaniu Amazon przekazał dodatkowo ponad 120 000 zł dla lokalnych organizacji i inicjatyw charytatywnych.

Piżama na wagę złota – Amazon Goes Gold wspiera walkę z nowotworami dziecięcymi

Każdego roku nowotwory diagnozowane są u ponad 300 tysięcy dzieci na całym świecie. Choroby nowotworowe wśród chorób niezakaźnych to najczęstsze przyczyny śmierci najmłodszych pacjentów. W przypadku dzieci mają one wyjątkowo szybki przebieg – postęp w ich leczeniu byłby sprawniejszy, gdyby mali pacjenci wcześniej trafiali do onkologów. Właśnie dlatego Amazon działa na rzecz zwiększenia świadomości chorób onkologicznych w ramach globalnej kampanii Amazon Goes Gold, do której już po raz trzeci przyłączają się również pracownicy w Polsce.

Pierwszy dzwonek z Amazon, czyli kreatywna nauka w ramach STEM Kindloteka Online

Tegoroczny powrót do szkoły to nowe wyzwania zarówno dla nauczycieli, rodziców, jak i dzieci. Zapewnienie wysokiej jakości edukacji, pełnej kreatywności i zabawy możliwe będzie dzięki nauczeniu się na nowo funkcjonowania w zmienionej rzeczywistości. Amazon wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Cyfrowym Dialogiem chcą rozwijać w młodym pokoleniu zamiłowanie do nauki w ramach projektu STEM Kindloteka.

Amazon uczy i bawi w ramach programu nauki zdalnej STEM Kindloteka Online

Zawieszenie edukacji w placówkach oświatowych było ogromnym wyzwaniem w tym roku szkolnym. Nauczyciele, edukatorzy, dzieci oraz rodzice z dnia na dzień musieli dostosować się do nowej sytuacji i rozpocząć naukę zdalną. Amazon, chcąc wesprzeć uczniów oraz edukatorów przyłączył się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, udostępniając bezpłatne warsztaty online w ramach programu STEM Kindloteka Online. #AmazonPomagamy

Amazon wspiera Polski Czerwony Krzyż w walce z koronawirusem

Pandemia koronawirusa w Polsce i na świecie spowodowała rosnące zapotrzebowanie na środki medyczne oraz niezbędne produkty ochronne, takie jak maseczki czy płyny do dezynfekcji. Amazon świadomy tych potrzeb, od początku ogłoszenia pandemii wspiera fundacje oraz lokalne społeczności, szczególnie tam, gdzie jest obecny jako pracodawca i inwestor. Do tej pory Amazon przeznaczył już ponad 4,5 miliona złotych dla organizacji pomocowych w Polsce, w tym 1,5 miliona złotych dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który przekazał środki ochronne do szpitali i instytucji współpracujących.

Już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli skorzystało z warsztatów online STEM Kindloteki

Zawieszona edukacja w szkołach to wyzwanie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i dzieci. Jednak dzięki prostym narzędziom, nauka z domu może być interesująca i kreatywna. Przekonuje o tym Amazon, który przyłącza się do inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji i udostępnia bezpłatne warsztaty online. Z webinarów m.in. z zakresu edukacji STEM , także w wydaniu humanistycznym skorzystało już ponad 4 400 dzieci i nauczycieli.

Amazon przekazuje 1 mln euro dla organizacji pomocowych w Polsce, aby wesprzeć walkę z pandemią

W związku z ogłoszonym stanem epidemii koronawirusa i rosnącym zapotrzebowaniem na środki medyczne oraz niezbędne produkty, Amazon przekaże 1 milion dolarów na pomoc organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie jesteś sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej.

Dlaczego ponad 2800 pracowników w Polsce przyszło do pracy w piżamach?

Nowotwory to najczęstsza przyczyna śmierci młodych pacjentów na całym świecie. Tylko w 2019 roku choroby nowotworowe zostaną zdiagnozowane u ponad 300 tysięcy dzieci. Skala problemu jest ogromna, a mimo nieustających wysiłków organizacji z całego świata, wciąż nie znaleziono skutecznej terapii. To dlatego po raz kolejnywłączyliśmy się w działania z okazji Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Nowotworów Dziecięcych, realizując kampanię Amazon Goes Gold.

Brokuły lepsze niż równania matematyczne? Czas to zmienić

Ponad połowa amerykańskich gimnazjalistów wolałaby zjeść brokuły niż podjąć się rozwiązania zadania z matematyki. Nic dziwnego, matematyka czy fizyka to przedmioty powszechnie uznawane za „trudne” i „nieprzystępne”. Jednocześnie w obliczu technologicznego postępu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu dziedzin kojarzonych z „przedmiotami ścisłymi”.

Kindloteka: czytajmy wszędzie!

Choć nikt nie może wiedzieć tego na pewno, podobno w całej swojej historii ludzie wydali prawie 130 mln książek[1]! Nawet gdyby nasza średnia długość życia wynosiła 200 lat, to nie dalibyśmy rady przeczytać nawet dziesiątej części z nich. Amazon jednak robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najwięcej osób w Polsce mogło choć spróbować drobnego fragmentu z tych milionów.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij