Operacje

Paczki przesuwające się po taśmie
Amazon Fulfillment Center w Baltimore. Zdjęcie pokazuje paczki gotowe do wysyłki. (JORDAN STEAD / Amazon)
Fotograf: JORDAN STEAD / Amazon

Międzynarodowy Tydzień Głuchych w Amazon

Ludzie niepełnosprawni próbują odnaleźć się w świecie pełnosprawnych. W Amazon staramy się im pomóc tworząc warunki pracy dostosowane do ich potrzeb.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda realizacja Waszych zamówień na Amazon?

Dowiedzcie się więcej podczas wirtualnej wycieczki po jednym z centrów logistycznych Amazon, gdzie pracownicy kompletują, pakują i wysyłają zamówienia do klientów na całym świecie.

Amazon zaprasza na wirtualne zwiedzanie centrów logistycznych w Polsce

Amazon uruchomił pierwsze wirtualne zwiedzanie na żywo swoich centrów logistycznych. Podczas interaktywnego zwiedzania na uczestników czeka relacja na żywo z centrów logistycznych Amazon, panoramy 360°, filmy oraz sesja Q&A z przewodnikami wirtualnych wycieczek. Doświadczeni przewodnicy zaprezentują różne stanowiska pracy, poprzez które przechodzą zamówienia klientów Amazon. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób zamówienia Amazon są dostarczane do klientów, zarejestruj się na wirtualne zwiedzanie centrum logistycznego: www.amazon.pl/wirtualnewycieczki.

Jak Amazon dba o bezpieczeństwo w trakcie pandemii COVID-19?

W marcu 2021 minął rok, odkąd pandemia COVID-19 na nowo zdefiniowała nasz sposób życia i wprowadziła do niego wiele nowych zasad i ograniczeń. Choć z wielką nadzieją spoglądamy w przyszłość i wierzymy, że wyczekiwana szczepionka pomoże w skutecznej walce z koronawirusem, to wciąż dokładamy wszelkich starań, aby w tym wyjątkowym czasie szczególnie dbać o bezpieczeństwo w naszych centrach logistycznych. Tylko w Polsce Amazon dostarczył swoim pracownikom już ponad 19,5 mln par rękawiczek, ponad 7,2 mln maseczek, 37,1 mln chusteczek dezynfekujących i 141,3 mln opakowań środków do dezynfekcji rąk.

Oświadczenie Jeffrey’a P. Bezosa, założyciela i dyrektora wykonawczego Amazon

Oświadczenie złożone podczas posiedzenia Komisji Izby Reprezentantów USA ds. sądownictwa, Podkomisji ds. prawa antymonopolowego, gospodarczego i administracyjnego.

List od naszego CEO i założyciela

List od Jeffa Bezosa, założyciela i CEO Amazon, do pracowników z 21 marca 2020 roku, dotyczący dynamiki sytuacji związanej z COVID-19 (tzw. koronawirusem) oraz działań i środków ostrożności podejmowanych przez Amazon w tym szczególnym okresie, trudnym dla nas wszystkich.

Co robią roboty (a czego nie) w centrach logistyki e-commerce Amazon?

Amazon znany jest ze stawiania na innowacje, które pomagają szybciej realizować zamówienia klientów z całego świata. Jednym z nich są technologie Amazon Robotics, które umożliwiły zatrudnienie wyjątkowych pracowników – robotów. Niektóre z nich ważą ponad 150 kilogramów, poruszają się z prędkością 5,5 km/h i podnoszą przedmioty o ciężarze do 340 kilogramów.

5 rzeczy, których nie wiedzieliście o pakowaniu zamówień w Amazon

Tony plastiku, pudełka wewnątrz pudełek, torby owinięte w kolejne torby, a wszystko to zaklejone trudną do oderwania taśmą. Czasami rozpakowywanie zakupów ze sklepu internetowego może być bardzo trudne i frustrujące. Odpowiedzią na ten problem jest opracowany przez Amazon program przyjazne opakowanie, który jest przyjazny środowisku naturalnemu i jednocześnie zmiejsza irytację klientów, podczas otwierania wyczekiwanego zamówienia.

Czy wiesz, co się dzieje z Twoją przesyłką z Amazon?

Zamawianie na Amazon jest proste – wystarczy jedno kliknięcie, aby paczka rozpoczęła swoją podróż do klienta. Jednak zanim przesyłka pojawi się na progu naszego domu, musi odbyć długą drogę. Realizacja zamówień to wieloetapowy proces, podczas którego paczka przechodzi przez kilka rodzajów obiektów sieci logistycznej. Co dokładnie się z nią dzieje od chwili kliknięcia „kup” na stronie Amazon aż do momentu, w którym kurier dostarczy ją pod wskazany adres?
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij