Operacje

Paczki przesuwające się po taśmie
Amazon Fulfillment Center w Baltimore. Zdjęcie pokazuje paczki gotowe do wysyłki. (JORDAN STEAD / Amazon)
Fotograf: JORDAN STEAD / Amazon

Oświadczenie Jeffrey’a P. Bezosa, założyciela i dyrektora wykonawczego Amazon

Oświadczenie złożone podczas posiedzenia Komisji Izby Reprezentantów USA ds. sądownictwa, Podkomisji ds. prawa antymonopolowego, gospodarczego i administracyjnego.

List od naszego CEO i założyciela

List od Jeffa Bezosa, założyciela i CEO Amazon, do pracowników z 21 marca 2020 roku, dotyczący dynamiki sytuacji związanej z COVID-19 (tzw. koronawirusem) oraz działań i środków ostrożności podejmowanych przez Amazon w tym szczególnym okresie, trudnym dla nas wszystkich.

Co robią roboty (a czego nie) w centrach logistyki e-commerce Amazon?

Amazon znany jest ze stawiania na innowacje, które pomagają szybciej realizować zamówienia klientów z całego świata. Jednym z nich są technologie Amazon Robotics, które umożliwiły zatrudnienie wyjątkowych pracowników – robotów. Niektóre z nich ważą ponad 150 kilogramów, poruszają się z prędkością 5,5 km/h i podnoszą przedmioty o ciężarze do 340 kilogramów.

5 rzeczy, których nie wiedzieliście o pakowaniu zamówień w Amazon

Tony plastiku, pudełka wewnątrz pudełek, torby owinięte w kolejne torby, a wszystko to zaklejone trudną do oderwania taśmą. Czasami rozpakowywanie zakupów ze sklepu internetowego może być bardzo trudne i frustrujące. Odpowiedzią na ten problem jest opracowany przez Amazon program przyjazne opakowanie, który jest przyjazny środowisku naturalnemu i jednocześnie zmiejsza irytację klientów, podczas otwierania wyczekiwanego zamówienia.

Czy wiesz, co się dzieje z Twoją przesyłką z Amazon?

Zamawianie na Amazon jest proste – wystarczy jedno kliknięcie, aby paczka rozpoczęła swoją podróż do klienta. Jednak zanim przesyłka pojawi się na progu naszego domu, musi odbyć długą drogę. Realizacja zamówień to wieloetapowy proces, podczas którego paczka przechodzi przez kilka rodzajów obiektów sieci logistycznej. Co dokładnie się z nią dzieje od chwili kliknięcia „kup” na stronie Amazon aż do momentu, w którym kurier dostarczy ją pod wskazany adres?
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij