Praca w Amazon

Logo Amazon Smile na pomarańczowym tle. Sam uśmiech jest również pomarańczowy.

Amazon stawia na rozwój pracowników

Łukasz interesuje się programowaniem, Alicja z wielkim zacięciem uprawia sport i uwielbia malować, Edyta w wolnych chwilach zgłębia tajniki wizażu, a Karolina piecze torty. Z kolei Hanna lubi spędzać czas z rodziną, natomiast Karina to pasjonatka wypraw górskich, która po godzinach doskonali swoje umiejętności lingwistyczne. Co ich łączy? Wszyscy pracują w polskim Amazon. Część z nich jest zatrudniona od kilku czy kilkunastu miesięcy, niektórzy parę lat, a inni związani są z firmą od jej początków w Polsce, czyli od 2014 roku. Przyszli tylko „na chwilę”, szukając szybkiego zatrudnienia, a zostali na długie lata. Dlaczego?

Rycerz, uczestniczka telewizyjnych programów kulinarnych i basista. Co ONI robią w Amazon?

Czy doświadczenie wyniesione z pola bitwy może przydać się w utrzymaniu ruchu w magazynie w Amazon? Jak w takiej firmie odnajduje się ktoś, czyją pasją jest prowadzenie warsztatów kulinarnych? I wreszcie jak to możliwe, że rock’n’rollowca kręci praca w korporacji? Chcesz się przekonać, czytaj dalej.

Zmiany są dobre – poznaj historię Sylwii i Grzegorza, którzy odnaleźli swoje miejsce w Amazon

Każdy z 18 000 pracowników Amazon w Polsce jest inny, ma swoje doświadczenia, ścieżkę zawodową, pasje i hobby. Aby znaleźć zawodową drogę, niektórzy próbują sił w różnych obszarach albo łączą pracę i hobby, zanim zdecydują o docelowym zatrudnieniu. Tak było z Sylwią i Grzegorzem. Sylwia dzięki rodzicom od zawsze związana była z branżą fotograficzną, później jej pasją stały się rośliny i szkolenia florystyczne. Obecnie pracuje w Amazon jako Specjalista ds. Szkoleń. Natomiast Grzegorz był związany ze sportem i kulturą, studiując wychowanie fizyczne oraz pracując jako kierownik realizacji widowisk edukacyjnych w teatrze. Teraz jest Liderem Zespołu w drukarni Amazon.

Nie każdy bohater nosi pelerynę

Michał, Katarzyna, Piotr, Krzysztof, Mateusz i Julita – to oni codziennie pracują nad usprawnieniem procesów bezpieczeństwa w Amazon, które przekładają się na bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Nad jakimi projektami pracują?

Trwa rekrutacja do centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie

Centrum logistyczne w Amazon w Świebodzinie rozpocznie działalność we wrześniu br. Obecnie trwa rekrutacja do nowego obiektu, gdzie w ciągu roku od otwarcia powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy. Amazon oferuje wszystkim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od stawki początkowej 22,5 zł/godz. brutto oraz atrakcyjne świadczenia, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach oraz ciepłe posiłki za złotówkę.

“Safety Masterclass”. Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli jak zapewnić odpowiednią ochronę ponad 18 000 pracownikom w Polsce?

Bezpieczeństwo w pracy jest jednym z priorytetów. Specjaliści i menedżerowie ds. bezpieczeństwa w Amazon nieustannie dbają o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę wszystkim pracownikom. Jedną z takich osób jest Dominika Musioł, która uruchomiła inicjatywę Safety Masterclass i zorganizowała szkolenia online dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracowników w Amazon. Jej pomysł pomógł usprawnić wewnętrzne procesy, a lokalna inicjatywa przekształciła się w projekt, który jest obecnie wdrażany w 8 kolejnych europejskich krajach.

Amazon rekrutuje i podnosi pensje pracowników w centrach logistycznych w Polsce

Od 1 lipca br. Amazon wprowadza nowe, wysoce konkurencyjne stawki wynagrodzeń. Pracownicy poziomu początkowego, przychodzący do pracy zgodnie z grafikiem, mogą zarabiać 4 082 zł brutto miesięcznie*, a pensje liderów zespołów będą zaczynać się od 5 080 zł brutto miesięcznie*. Oferta dla obecnych oraz przyszłych pracowników obejmuje także atrakcyjne świadczenia, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł oraz dostęp do programu wsparcia kariery „Postaw na Swój Rozwój”. Współpracujące z Amazon agencje pracy tymczasowej także podniosą stawki dla pracowników sezonowych. Ponadto, Amazon stale koncentruje się na bezpiecznym środowisku pracy, wprowadzając od początku pandemii ponad 150 środków bezpieczeństwa.

Amazon utworzy 650 nowych miejsc pracy w dziale obsługi klienta

Amazon ogłosił dziś plany utworzenia w Polsce do końca 2021 roku 650 nowych miejsc pracy w dziale obsługi klienta. Zwiększenie zatrudnienia jest następstwem uruchomienia nowego centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku, które działa od początku marca, a więc od startu polskojęzycznego serwisu zakupowego on-line Amazon.pl. Nowe stanowiska będą obejmowały wirtualnych i stacjonarnych pracowników, obsługujących klientów polskojęzycznych, jak również niemiecko-, francusko- i włoskojęzycznych.

Centrum logistyczne Amazon w Gliwicach świętuje swoją pierwszą rocznicę!

Amazon zatrudnił w gliwickim centrum już ponad 2 000 pracowników. To największy budynek firmy w Polsce – jego powierzchnia wynosi aż 210 tys. m2. Pracowników w codziennej pracy wspiera tu ponad 3 900 robotów transportowych.

Pasja do technologii – Amazon rozszerza ofertę płatnych staży

Dla wielu młodych ludzi wakacje to nie tylko wypoczynek, ale także czas ważnych decyzji. Staż lub praktyka? Dalsza nauka czy pierwsza praca? A może da się to połączyć?! Dla osób, które interesują się technologią i marzą o pracy w inżynierii, IT czy BHP strzałem w dziesiątkę może okazać się oferowany przez Amazon pionierski płatny program stażowy w działach RME (Reliability, Maintenance, Engineering), IT i BHP.
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij