Praca w Amazon

Logo Amazon Smile na pomarańczowym tle. Sam uśmiech jest również pomarańczowy.

Unikalność i innowacja, czyli definicja inżynierskiej pasji

Wprowadzanie na rynek światowy nowatorskich, technologicznych odkryć odpowiadających na potrzeby klientów jest kreatywnym, a zarazem wymagającym wyzwaniem. Niekonwencjonalne rozwiązania, determinacja, pomysłowość i gotowość do zmian to niezbędne składniki sukcesu w inżynierii. Wartości te nie są obce Ewie, która w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku obejmuje stanowisko Software Development Manager.

Miłość do technologii i niekończąca się kreatywność, czyli inżynieria według Emilii

Innowacje, niestandardowe rozwiązania, ciągle zmieniające się potrzeby klientów. To wszystko sprawia, że trudno szukać wyrazu rutyna w jej słowniku. Takie środowisko pracy pozwala na dynamiczny rozwój, ale jest również codziennym wyzwaniem. O byciu inżynierką oraz prowadzeniu nowatorskich projektów z NASA JPL opowiada Emilia – Solutions Architect w Amazon Web Services (AWS) w Wielkiej Brytanii.

Dobry start w technologiach – płatny program stażowy w Amazon

Dla wielu młodych ludzi wakacje to nie tylko wypoczynek, ale także czas ważnych decyzji. Staż lub praktyka? Dalsza nauka czy pierwsza praca? A może da się to połączyć?! Dla osób, które interesują się technologią i marzą o pracy w inżynierii, strzałem w dziesiątkę może okazać się oferowany przez Amazon pionierski płatny program stażowy w dziale RME (Reliability, Maintenance, Engineering).

Wsparcie rekrutacji: podnoszenie poprzeczki

W jaki sposób Amazończycy „podnoszą poprzeczkę” z każdą rozmową rekrutacyjną? Ponad 3 600 specjalistów zapewnia różnorodność i bezstronność podczas procesu rekrutacyjnego. Obecnie w Amazon pracuje ponad 3 600 Bar Raiserów – wolontariuszy, którzy chętnie uczestniczą w procesie rekrutacyjnym. To mogą być osoby z różnych zespołów: od menedżerów produktów, przez programistów, a kończąc na specjalistach od HR i marketingu – i nie tylko.

Kobiety w inżynierii – różne ścieżki kariery, wspólna pasja do nauk ścisłych. Jak wyglądała ich droga do sukcesu w Amazon?

Planują utrzymanie ruchu, kodują, projektują, są menedżerkami operacji, programistkami, architektkami różnorodnych technologicznych rozwiązań. Poznajcie inspirujące historie kobiet, które łączy pasja do inżynierii i praca w Amazon. Inspirują do podejmowania nowych wyzwań i udowadniają, że inżynierią z powodzeniem może zajmować się płeć piękna.

W jaki sposób Amazon nadaje najwyższy priorytet zdrowiu i bezpieczeństwu podczas realizacji zamówień w czasie pandemii?

Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów wykonujących usługi transportowe, kurierów i klientów. Obecnie rola sieci logistycznej Amazon jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek – to jednak nie oznacza, że zapominamy o tym, co najważniejsze.

Amazon przeciwko koronawirusowi

Działania podejmowane przez Amazon na rzecz pracowników, klientów oraz lokalnych społeczności dotkniętych przez COVID-19.

Zakochani w pracy

Mirka i Arek Jakubowscy zaczęli swoją przygodę w Amazon pod Poznaniem. Pierwszy pracę zaczął on. Ona, korzystając z możliwości elastycznego dobrania grafiku, dołączyła najpierw na pół etatu, potem przeszła na cały. W tym roku Mirka i Arek postanowili spróbować zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i przeprowadzili się w okolice Łodzi, podejmując pracę w nowo otwartym tam centrum logistyki e-commerce Amazon.

Trzech liderów, trzy porady dla kandydatów do pracy w Amazon

Jeśli jesteście ciekawi, na co zwracamy uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, przeczytajcie opinie trzech liderów pracujących nad Alexa Shopping. Niezależnie od tego, czy aplikujesz na stanowisko techniczne, czy chcesz pracować w obsłudze klienta, poniższe porady są uniwersalne.

Poruszając czułe struny

– Każda osoba, która przyszła na próbę, po prostu chce tworzyć muzykę – wyjaśnia Lauren Yu, inżynierka rozwoju oprogramowania i altowiolistka. – To ludzie, którzy nie grali na żadnych instrumentach od pięciu, dziesięciu, może nawet piętnastu lat. I nie sądzili, że kiedykolwiek ponownie zagrają.
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij