
Rozwój firmy to rozwój pracowników – Amazon awansował 600 pracowników centrów logistycznych w 2020 r.
Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku i zatrudnia na stałe ponad 18 000 pracowników. „Zatrudniaj i rozwijaj najlepszych” to jedna z zasad przywództwa, którymi kieruje się firma. Amazon dostrzega talenty i promuje pracowników, oferując im długoterminowe możliwości rozwoju. Aż 2 358 pracowników centrów logistycznych awansowało od momentu rozpoczęcia działalności firmy w Polsce, natomiast 601 pracowników otrzymało awans na wyższe stanowiska tylko w 2020 roku. Ponadto, polscy pracownicy sprawują kierownicze funkcje w strukturach operacyjnych organizacji w skali europejskiej i globalnej.
Od marzeń o byciu twórcą gier komputerowych po przełomowe rozwiązania nowych technologii
Marzenia są najlepszą motywacją do działania, bo to zazwyczaj one dają początek nowatorskim rozwiązaniom. Dodając inżynierską pasję połączoną z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, osiągamy idealny przepis na stworzenie innowacyjnych projektów. Tak wyglądała droga do zawodowej kariery Marty, Software Development Engineer, która obecnie współtworzy narzędzia do budowania głosów w rozwiązaniach text-to-speech Amazon.
Celuj w najwyższe standardy, zaczynając od siebie – sukces zawodowy oczami Emilii
Inżynieria to pasjonująca, bogata w wyzwania i możliwości dziedzina. Sztuczna inteligencja, informatyka czy uczenie maszynowe to tylko niektóre ze ścieżek rozwoju, jakie oferuje ta branża. W Amazon specjaliści rozwijają się w niezliczonych rolach, funkcjach i obszarach, a jedną z nich jest usługa chmury. O pracy w Amazon Web Services (AWS) i branży inżynierii opowiada Emilia, CEE Solutions Architect.
Myśl odważnie i bądź zawsze gotowa do działania!
Nie wszystkie ścieżki kariery są od początku jasno zdefiniowane. Niemniej zmiana wykonywanego zawodu to ważna i trudna decyzja, do której podjęcia niezbędna jest odwaga, otwartość na nowe wyzwania i duża determinacja. Poznajcie Jolę, która postanowiła marzenia przekształcić w plan działania, a codzienną pracę w spełnienie zawodowe. Efekt? Idealny mix pasji, pracy i rozwoju.
Rozwój uskrzydla, czyli inżynieryjny zapał Marty
Inwestycja w siebie i doskonalenie własnych umiejętności przekładają się na sukcesy zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. By móc sprostać codziennym wyzwaniom, potrzeba determinacji oraz chęci do nauki, ale równie istotne jest wsparcie zespołu. O nowych doświadczeniach i satysfakcji z pracy w inżynierii opowie Marta – Operations Manager w Centrum Logistyki E-Commerce w Sadach pod Poznaniem.
Praca bez barier – osoby głuche rozpoczynają pracę w Amazon
27 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głuchych. Szacuje się, że osoby z wadami słuchu stanowią 5,3% światowej populacji. W Polsce mieszka około 100 tysięcy osób niesłyszących, prawie milion osób ma poważną wadę słuchu, a problem niedosłyszenia dotyka 6 milionów Polaków. Problemy ze słuchem nie powinny wykluczać z życia zawodowego, dlatego Amazon już dziś zatrudnia osoby głuche w jednym ze swoich centrów logistycznych.
Unikalność i innowacja, czyli definicja inżynierskiej pasji
Wprowadzanie na rynek światowy nowatorskich, technologicznych odkryć odpowiadających na potrzeby klientów jest kreatywnym, a zarazem wymagającym wyzwaniem. Niekonwencjonalne rozwiązania, determinacja, pomysłowość i gotowość do zmian to niezbędne składniki sukcesu w inżynierii. Wartości te nie są obce Ewie, która w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku obejmuje stanowisko Software Development Manager.
Miłość do technologii i niekończąca się kreatywność, czyli inżynieria według Emilii
Innowacje, niestandardowe rozwiązania, ciągle zmieniające się potrzeby klientów. To wszystko sprawia, że trudno szukać wyrazu rutyna w jej słowniku. Takie środowisko pracy pozwala na dynamiczny rozwój, ale jest również codziennym wyzwaniem. O byciu inżynierką oraz prowadzeniu nowatorskich projektów z NASA JPL opowiada Emilia – Solutions Architect w Amazon Web Services (AWS) w Wielkiej Brytanii.
Dobry start w technologiach – płatny program stażowy w Amazon
Dla wielu młodych ludzi wakacje to nie tylko wypoczynek, ale także czas ważnych decyzji. Staż lub praktyka? Dalsza nauka czy pierwsza praca? A może da się to połączyć?! Dla osób, które interesują się technologią i marzą o pracy w inżynierii, strzałem w dziesiątkę może okazać się oferowany przez Amazon pionierski płatny program stażowy w dziale RME (Reliability, Maintenance, Engineering).
Wsparcie rekrutacji: podnoszenie poprzeczki
W jaki sposób Amazończycy „podnoszą poprzeczkę” z każdą rozmową rekrutacyjną? Ponad 3 600 specjalistów zapewnia różnorodność i bezstronność podczas procesu rekrutacyjnego. Obecnie w Amazon pracuje ponad 3 600 Bar Raiserów – wolontariuszy, którzy chętnie uczestniczą w procesie rekrutacyjnym. To mogą być osoby z różnych zespołów: od menedżerów produktów, przez programistów, a kończąc na specjalistach od HR i marketingu – i nie tylko.