Amazon regularnie przeprowadza rewizję wysokości stawek oferowanych swoich pracowników. W tym roku, w ramach tego procesu przeanalizowano dane od blisko 300 lokalnych pracodawców, porównując wynagrodzenia i dodatkowe świadczenia dostępne na podobnych stanowiskach z danymi w regionach, w których firma prowadzi działalność. Na tej podstawie Amazon wprowadza podwyżkę stawki godzinowej dla osób zatrudnionych w Polsce w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, pracowników tymczasowych i sezonowych. Od 1 lipca br. stawka początkowa wyniesie do 22,5 zł/godz. brutto dla wszystkich pracowników poziomu początkowego wynagradzanych godzinowo i do 28 zł/godz. brutto dla liderów zespołów. Osoby zatrudnione w zespołach Amazon są również uprawnione do miesięcznej premii w wysokości do 15%. Wraz z jej uwzględnieniem, pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Przy założeniu 168 godzin w miesiącu, z wliczeniem 8% premii za obecność, pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 zł brutto miesięcznie, zaś wynagrodzenie liderów zespołów będzie zaczynać się od 5 080 zł brutto miesięcznie. Stawki wynagrodzeń godzinowych podniosą także agencje pracy tymczasowej, współpracujące z Amazon. Oznacza to, że podwyżkę otrzymają również pracownicy sezonowi, dołączający do zespołów Amazon w centrach logistycznych w szczycie sezonu.

Podwyzki wynagrodzen 3

W Amazon chcemy zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie i bardzo atrakcyjne świadczenia. Każdego roku dokonujemy przeglądu naszych wynagrodzeń i z satysfakcją informujemy, że w tym roku podniesiemy stawkę początkową o 12,5%. To dobra wiadomość dla naszych pracowników pełnoetatowych, niepełnoetatowych i sezonowych w całym kraju. Oprócz świetnych wynagrodzeń, Amazon oferuje bezpieczne i nowoczesne środowisko pracy oraz doskonałe możliwości rozwoju kariery” – mówi Marian Sepesi, regionalny dyrektor operacyjny na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Oprócz bardzo konkurencyjnego wynagrodzenia, Amazon oferuje także bardzo atrakcyjne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, dofinansowanie do posiłków i innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego pracownik może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł w ciągu 4 lat na pokrycie kosztów edukacji. Celem programu jest zapewnienie atrakcyjnych możliwości rozwoju kariery zarówno w firmie, jak i poza nią – mówi Marta Dworowska, regionalny dyrektor HR w Amazon Operations na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Podwyzki wynagrodzen 2

Nowe, konkurencyjne stawki wynagrodzeń godzinowych będą oferowane także pracownikom, którzy dołączą do zespołów Amazon w tym roku. Obecnie firma prowadzi rekrutację w swoich 10 centrach logistycznych w Polsce na stanowiska poziomu początkowego i specjalistycznego. Osoby zainteresowane pracą w Amazon mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w centrum robotycznym w Świebodzinie, którego otwarcie odbędzie się we wrześniu br. W obiekcie o powierzchni 193 tys. m² będzie pracować ponad 1 tys. osób. Nowa inwestycja to jedna z trzech lokalizacji Amazon w Polsce, w której wykorzystuje się technologię Amazon Robitics. Specjalistyczne urządzenia przesuwają się pod regałami z produktami, podnoszą je i przemieszczają po centrum logistycznym, ułatwiając pracę pracownikom i podnosząc jakość obsługi klienta. Osoby zatrudnione w nowej lokalizacji będzie wspierać 3 tys. robotów, które pomogą w realizacji zamówień klientów. Obiekt w Świebodzinie to już czwarte centrum robotyczne Amazon w Polsce. Urządzenia Amazon Robotics wspierają także pracowników we Wrocławiu, w Kołbaskowie k. Szczecina i Gliwicach, m.in. Natalię Sitko, która dołączyła do Amazon rok temu.

– Podoba mi się system pracy w Amazon – pracuję 4 dni w tygodniu, w 10-godzinnych zmianach, z atrakcyjną stawką godzinową oraz bogatym pakietem benefitów. Mam świetnego menadżera, z którym współpracuję od początku mojej kariery w firmie. Mogę na nim polegać, zachęca mnie do dalszego rozwoju. Podobnie jak reszta zespołu – wspieramy się wzajemnie – mówi Natalia Sitko z centrum logistycznego w Gliwicach, która pracuje w dziale rozkładania towarów. Pełni również funkcję ambasadora zrównoważonego rozwoju, promując działania na rzecz środowiska. Natalia docenia również możliwość zdobywania nowych umiejętności: Amazon zapewnił mi szeroką gamę różnych szkoleń, dzięki którym mogę się rozwijać. Jeśli miałabym ponownie decydować o rozpoczęciu pracy w Amazon, nie zastanawiałabym się ani chwili. Zachęcam wszystkich znajomych oraz bliskich do złożenia aplikacji w naszej firmie – to świetne miejsce do pracy.

Bezpieczeństwo w Amazon

Od początku pandemii, wszystkie oddziały Amazon przyjęły jako nadrzędny priorytet zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, inwestując w 2020 roku ponad 11,5 miliardów dolarów w realizację tego celu. W kwocie tej znajduje się inwestycja w wysokości ponad 1,2 miliarda dolarów, którą przeznaczono na urządzenia do pomiaru temperatury, maseczki, rękawice, ulepszone procesy czyszczenia i dezynfekcji, testy i więcej. Tylko w Polsce Amazon dostarczył swoim pracownikom ponad 19,5 mln par rękawiczek, ponad 7,2 mln maseczek, 37,1 mln chusteczek dezynfekujących i 141,3 mln opakowań środków do dezynfekcji rąk, a także dokonał ponad 150 istotnych zmian w procesach w celu poprawy bezpieczeństwa.