Inżynieria to pasjonująca, bogata w wyzwania i możliwości dziedzina. Sztuczna inteligencja, informatyka czy uczenie maszynowe to tylko niektóre ze ścieżek rozwoju, jakie oferuje ta branża. W Amazon specjaliści rozwijają się w niezliczonych rolach, funkcjach i obszarach, a jedną z nich jest usługa chmury. O pracy w Amazon Web Services (AWS) i branży inżynierii opowiada Emilia, CEE Solutions Architect.

Czym jest usługa chmury? Amazon Web Services to platforma dostarczająca ponad 200 funkcjonalności. Wykorzystywane są one przez miliony firm do budowania i tworzenia nowoczesnych rozwiązań bazujących m.in. na sztucznej inteligencji, skalowalności czy robotyce. Usługa chmury jest obecna w wielu aspektach życia klientów – od aplikacji streamingowych po platformy wideokonferencji.

W warszawskim oddziale AWS pracuje Emilia, która na co dzień wspiera klientów w korzystaniu z usług oferowanych w chmurze. Jako architekt jestem łącznikiem między biznesem i technologią. Bazując na swoim doświadczeniu oraz wiedzy technologicznej, projektuję rozwiązania dla biznesu – mówi Emilia i podkreśla – Adaptuję wymagania użytkowników i na ich podstawie tworzę rekomendacje wykorzystania naszych usług, które będą zarówno funkcjonalne, jak i bezpieczne. Pasjonuje mnie poszukiwanie rozwiązań, które pomogą moim klientom. Ich sukcesy, są także moimi sukcesami.

Kobiety w inżynierii #SheIsAnEngineer at Amazon

Motywacja do działania

Zamiłowanie Emilii do inżynierii zrodziło się z niezaspokojonej potrzeby odkrywania. To właśnie tworzenie rozwiązań, na które nikt jeszcze nie wpadł, jest jej siłą napędową i inspiracją do codziennej pracy. Jestem kobietą inżynierem. Tym co zdefiniowało moje życie, jest dążenie do zrozumienia świata – mówi – Odkąd pamiętam, zawsze się uczę, analizuję informacje i poszukuję odpowiedzi. Ta chęć poznawania przyciągnęła mnie do AWS. Praca w dynamicznie rozwijającym się środowisku wymaga ciągłego poszerzania wiedzy, znajomości aktualnych trendów, nowinek technologicznych oraz eksperymentowania. Kluczowe w zachowaniu wysokiej jakości naszych usług jest zrozumienie sposobów używania rozwiązań przez odbiorców – dodaje.

Zapytana o radę dla innych kobiet inżynierów, Emilia odpowiada z uśmiechem: W mojej codziennej pracy przyświeca mi kultowe zdanie „Ja jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję”. Amazończycy, tak jak Emilia, kierują się zasadami przywództwa, z których korzystają zarówno podczas wdrażania nowych projektów, jak i odpowiadając na różnorodne wyzwania. Z perspektywy ekspertki kluczowe jest osiąganie najwyższych standardów w pracy. Ta zasada pozwala jej nieustannie motywować współpracowników w dążeniu do doskonalenia jakości produktów, usług i procesów. To, co robimy, jest powodem do dumy. Dzięki temu budujemy zaufanie – uważa Emilia i podsumowuje – W AWS kobiety są członkami zespołów projektowych i pełnią różne funkcje: są architektami IT, programistkami, projektantkami, graficzkami, kierownikami. Uważam, że znajomość technologii ułatwia rozumienie otaczającego nas świata oraz daje nam szanse zmieniania go na lepsze.

Sprawdź możliwości rozwoju w Amazon na www.amazon.jobs/pl.

Przeczytaj także: