Amazon Web Services to jedna z największych i najbardziej popularnych chmur na świecie. Szeroki zakres usług AWS, takich jak moc obliczeniowa, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość czy blockchain, pozwala udostępniać klientom zróżnicowaną, wydajną i jednocześnie bezpieczną platformę dla ich biznesu.

Emilia na co dzień wspiera klientów w wyzwaniach związanych z architekturą przechowywania i przetwarzania danych w chmurze, korzystając przy tym z najlepszych praktyk: Praca w AWS to kontakt z najnowocześniejszą technologią wykorzystywaną w różnych branżach i biznesach – zaczynając od startup-ów, a kończąc na bankach – mówi Emilia i dodaje – Rola Solutions Architect w AWS pozwala łączyć moją miłość do technologii z niekończącą się kreatywnością. W Amazon mam możliwość pracy z najbystrzejszymi umysłami w branży – wciąż toczymy fascynujące dyskusje i dajemy sobie wsparcie. A przy tym czuję, że rozwijam własne zainteresowania.

Kobiety w inżynierii #SheIsAnEngineer at Amazon

Kosmiczne innowacje

Emilia połączyła swoje codzienne obowiązki ze współpracą z NASA JPL, czyli Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA: Razem ogłosiliśmy konkurs AWS JPL Open-Source Rover Challenge na najlepszy algorytm uczenia maszynowego (deep learning) dla łazika marsjańskiego. Każdy z uczestników, na podstawie wybranego algorytmu, miał za zadanie przeszkolić wirtualny model łazika. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wielką wiedzą, a główny zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 15,000.00 USD – podsumowuje Emilia i dodaje – Praca w chmurze i mnogość projektów otwierają nieograniczone możliwości do rozwoju przełomowych technologii. To też spotkania z fascynującymi ludźmi i różnymi biznesami, z których każdy jest inny i potrzebuje wyjątkowego podejścia. Dla mnie to kwintesencja innowacyjności.

Z głową w chmurze

Praca w usłudze chmury to niekończąca się nauka, a także umiejętność dostosowania się do tempa innowacji: W chmurze wszystko szybko się zmienia, nasi użytkownicy każdego dnia budzą się zastając 3-4 nowe funkcjonalności. To dla mnie stałe wyzwanie. Niezbędną cechą inżyniera jest więc ambicja i chęć rozwoju. AWS jest moim zdaniem absolutnym liderem innowacji. Kultura Amazon wspiera indywidualną i zespołową kreatywność oraz odważne podejmowanie decyzji. Jeśli eksperyment okaże się nieudany, należy wyciągnąć wnioski i śmiało iść dalej. Ten aspekt zdecydowanie wyróżnia Amazon na tle innych firm – stwierdza Emilia i tak mówi o wyborze kariery – Praca w inżynierii jest dla wszystkich, których pasją są nowe technologie, są otwarci na wyzwania i pogłębianie wiedzy. Wśród nas jest wiele wspaniałych kobiet, które tworzą innowacje. Potrzebujemy inżynierek reprezentujących wszystkie przyszłe użytkowniczki produktów, które wychodzą na rynek. Jeśli więc kochasz technologie i chcesz mieć wpływ na kierunek ich rozwoju w kraju i na świecie, nie ma lepszej ścieżki kariery niż inżynieria.

Przeczytaj także: