Łukasz dołączył do zespołu Amazon 12 lat temu. Poszukując pracy w Internecie, natknął się na ogłoszenie z Centrum Logistyki Amazon w Richmond. Tam, zaczynając od stanowiska początkowego, spędził pierwszych kilka lat.

– Znalazłem pracę zaraz po studiach – mówi Łukasz. – Ta rzecz, która mnie urzekła, to fakt, jak Amazon bardzo stawia na rozwój pracowników. Od momentu, w którym rozpoczynamy pracę w firmie, stajemy się menedżerami swojej kariery – możemy podążać tą ścieżką, którą chcemy.

W 2015 roku, kiedy to Amazon otworzył pierwsze swoje Centrum we Wrocławiu, Łukasz wrócił do Polski, pomagając szkolić i rozwijać osoby, które dołączyły do zespołu.

– Polska to mój ojczysty kraj i chciałem być częścią otwarcia pierwszego Centrum Logistyki E-Commerce – dodaje Łukasz.

Od tamtego czasu zarówno w Amazon w Polsce, jak i w karierze Łukasza wiele się zmieniło. Dziś firma zatrudnia ponad 16 000 osób w kraju. Działa tu też 7 Centrów Logistyki E-Commerce, a kolejne jest w fazie rozwoju.

Natomiast wraz z otwarciem budynku w Sosnowcu w 2017 roku – wtedy była to piąta inwestycja Amazon w kraju – Łukasz ponownie zmienił miejsce zamieszkania, gdyż chciał uczestniczyć w projekcie startu specjalistycznego Centrum odpowiedzialnego za dystrybucję ubrań i butów. Warto dodać, że w Sosnowcu działa również unikatowa drukarnia koszulek na indywidualne zamówienia klientów. Dziennie budynek może wyprodukować ok. 20 000 sztuk ubrań – z czego każda z nich może być inna. Dzięki temu rozwiązaniu Amazon jest pewien, że nigdy nie zabraknie mu towaru – niezależnie od tego, ile sztuk zamówi klient.

Wracając do Łukasza – dziś zarządza on ponad 2 000 osobami jako Starszy Manager Operacyjny i wciąż nie powiedział ostatniego słowa. Właśnie rozpoczyna pracę w najnowszym centrum Amazon w Gliwicach. W czasie ostatnich 12 lat awansował o 7 stanowisk, a przed nim jeszcze wiele możliwości rozwoju, do korzystania z których firma zachęca każdego dnia swoich pracowników.

– Nie znam drugiej takiej firmy, która tak rozwija ludzi jak Amazon – dodaje Łukasz.

Historię Łukasza poznacie, oglądając nasz film:

(PL) Moje 12 lat w Amazon