- Amazon przygotowuje się do otwarcia 10. centrum logistycznego w Polsce, w którym znajdzie zatrudnienie ponad 1 000 osób

- Obiekt w Świebodzinie o pow. 193 000 m2 będzie trzecim centrum robotycznym Amazon

- Trwa rekrutacja do nowego centrum na stanowiska operacyjne i inżynieryjne: https://www.amazon.jobs/swiebodzin

- Już pod koniec czerwca rozpocznie się rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego

- Pracowników w codziennej pracy będzie wspierać 3 000 robotów Amazon Robotics

- Amazon stale koncentruje się na bezpiecznym środowisku pracy, wprowadzając od początku pandemii ponad 150 środków bezpieczeństwa.

Trwają przygotowania do otwarcia dziesiątego centrum Amazon w Polsce. Obiekt w Świebodzinie zajmuje powierzchnię 193 000 m2, co zapewni możliwość magazynowania do 30 mln produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach. Ponadto, budynek zostanie wyposażony w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów. Centrum w Świebodzinie będzie także trzecim centrum robotycznym Amazon w Polsce. Nie zabraknie tam najnowszych technologii takich jak Amazon Robotics. Ponad 1 000 osób, które już wkrótce znajdą zatrudnienie w nowym obiekcie firmy, będzie wspieranych w codziennej pracy przez 3 000 robotów transportowych.

Trwa rekrutacja do centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie

- Zapotrzebowanie na usługi Amazon w Polsce i Europie stale rośnie, dlatego już we wrześniu rozpocznie działalność nasza kolejna inwestycja – centrum logistyczne w Świebodzinie. Będzie to pierwszy obiekt Amazon w województwie lubuskim. Obecnie trwają przygotowania do jego otwarcia, w tym m.in. rekrutacje pracowników na stanowiska operacyjne i inżynieryjne. Nowi pracownicy mogą liczyć na konkurencyjne warunki płacowe, atrakcyjne świadczenia dodatkowe oraz przyjazne i bezpieczne środowisko pracy – mówi Chris Herzberg, dyrektor generalny centrum logistycznego w Świebodzinie.


Osoby aplikujące na stanowiska początkowe w Świebodzinie mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie wraz z premią za frekwencję, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, Amazon oferuje atrakcyjne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę i innowacyjny program rozwoju zawodowego „Postaw na Swój Rozwój”.


Rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego rozpocznie się na początku lipca i będzie odbywać się zdalnie. Jak wygląda taki proces? Rekruterzy skontaktują się telefonicznie z potencjalnymi kandydatami, a następnie wybrane osoby będą zapraszane na spotkanie rekrutacyjne w formule online. Wówczas przedstawiciele Amazon przekażą najważniejsze informacje o firmie, zatrudnieniu i warunkach współpracy.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji w Świebodzinie są dostępne na stronie: https://www.amazon.jobs/swiebodzin