Znalazłem Swoje Miejsce to program, w ramach którego zadajemy naszym pracownikom jedno pytanie – dlaczego uważają, że Amazon to właśnie „to” miejsce, w którym widzą swoją zawodową przyszłość. Dzięki temu możemy zrozumieć, co najbardziej cenią i lubią w swojej pracy w Amazon – a w związku z tym które działania warto kontynuować, na co stawiać, konstruując naszą ofertę benefitów, i jakie atrakcje zapewniać.

A dla naszych pracowników konkurs to natomiast okazja aby... polecieć do Seattle! – miasta, gdzie Amazon rozpoczął swoją działalność ponad 25 lat temu. W ten sposób mogą jeszcze lepiej poznać miejsce, które tak naprawdę jest „ich”.

Patrycja Chróst była jedną z dziesięciu polskich laureatek trzeciej edycji konkursu. W 2018 roku wraz z kolegami z europejskich krajów odwiedziła największe miasto stanu Washington.

– Konkurs „Znalazłem Swoje Miejsce” jest przeznaczony dla wszystkich pracowników – mówi Patrycja. – Amazon to moje miejsce, ponieważ czuję się tutaj naprawdę dobrze. Widzę tutaj ścieżki rozwoju, widzę tutaj innowacje. Ludzi, którzy są uśmiechnięci, kadrę menedżerską, do której można się w każdej chwili zwrócić o pomoc.

Podczas wizyty w Seattle laureaci konkursu z różnych krajów mieli możliwość odwiedzenia głównej siedziby firmy, a także spotkania się z osobami zarządzającymi Amazon na szczeblu globalnym. W programie wycieczki znalazło się także oczywiście zwiedzanie miasta, a także sklepu Amazon Go, w którym nie ma kas, lokalnego centrum logistyki e-commerce Amazon, czy fabryki samolotów.

– To, co najbardziej zapamiętałam z wyjazdu do Seattle to zwiedzanie „The Spheres” w budynku Amazon. Znajdują się tam tysiące różnych gatunków roślin, a także czuć niesamowite, świeże powietrze – zupełnie takie jak po burzy. Tak naprawdę brakuje tam chyba tylko tęczy – dodaje Patrycja.

Dlaczego Amazon to „jej miejsce”, jak kupuje się w „sklepie bez kas” oraz jak wygląda „prawdziwa dżungla w środku miasta”, dowiecie się z jej relacji z wyjazdu:

(PL) Znalazłam Swoje Miejsce i… pojechałam do Seattle! Patrycja Chrust