Przyjaźnie na całe życie, nowe umiejętności w ramach programu Postaw na Swój Rozwój czy realizacja pasji – każdy pracownik ma swoją historię do opowiedzenia. Co roku w ramach programu „Znalazłem Swoje Miejsce” ponad 16 000 pracowników ze wszystkich centrów logistyki Amazon może podzielić się opowieściami o swoim zatrudnieniu: co robią na co dzień, co ich fascynuje w pracy i dlaczego rozwijają tu swoją karierę.

W ubiegłym roku ponad tysiąc osób napisało, w jaki sposób udało im się odnaleźć swoje miejsce w Amazon. Wśród zgłoszeń konkursowych przewijały się takie opinie jak „po raz pierwszy ze szczerego serca mogę wypowiedzieć słowa: lubię swoją pracę”, „zawodowo jestem spełniony” czy „praca w Amazon wymyka się rutynie”. Pracownicy z całej Polski opowiadali o tym, jak trafili do centrów logistyki i w jaki sposób się w nich rozwijają.

Z tych zgłoszeń wyłoniono dziesięciu autorów najciekawszych, najbardziej interesujących i poruszających historii – po dwie osoby z każdego centrum. Nagrodą jest możliwość wyjazdu do Seattle – miasta, w którym Amazon ponad dwie dekady temu rozpoczął swoją działalność jako księgarnia internetowa. Zwycięzcy mogą zobaczyć na własne oczy Campus Amazon, słynne Amazon Spheres czy pierwszy na świecie sklep Amazon Go.

Historie opowiadane co roku w ramach konkursu dotyczą różnych aspektów pracy
– odpowiedzialności za swoje działania, przyjaznej atmosfery wśród pracowników, poczucia spełnienia czy możliwości rozwoju kariery. Łączy je jedno: autentyczna radość z wykonywanej pracy.