Praca w Amazon

Logo Amazon Smile na pomarańczowym tle. Sam uśmiech jest również pomarańczowy.

Zakochani w pracy

Mirka i Arek Jakubowscy zaczęli swoją przygodę w Amazon pod Poznaniem. Pierwszy pracę zaczął on. Ona, korzystając z możliwości elastycznego dobrania grafiku, dołączyła najpierw na pół etatu, potem przeszła na cały. W tym roku Mirka i Arek postanowili spróbować zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i przeprowadzili się w okolice Łodzi, podejmując pracę w nowo otwartym tam centrum logistyki e-commerce Amazon.

Trzech liderów, trzy porady dla kandydatów do pracy w Amazon

Jeśli jesteście ciekawi, na co zwracamy uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, przeczytajcie opinie trzech liderów pracujących nad Alexa Shopping. Niezależnie od tego, czy aplikujesz na stanowisko techniczne, czy chcesz pracować w obsłudze klienta, poniższe porady są uniwersalne.

Poruszając czułe struny

– Każda osoba, która przyszła na próbę, po prostu chce tworzyć muzykę – wyjaśnia Lauren Yu, inżynierka rozwoju oprogramowania i altowiolistka. – To ludzie, którzy nie grali na żadnych instrumentach od pięciu, dziesięciu, może nawet piętnastu lat. I nie sądzili, że kiedykolwiek ponownie zagrają.

Moje 12 lat w Amazon

Łukasz dołączył do zespołu Amazon 12 lat temu. Poszukując pracy w Internecie, natknął się na ogłoszenie z Centrum Logistyki Amazon w Richmond. Tam, zaczynając od stanowiska początkowego, spędził pierwszych kilka lat. W 2015 roku, kiedy to Amazon otworzył pierwsze swoje Centrum we Wrocławiu, Łukasz wrócił do Polski, pomagając szkolić i rozwijać osoby, które dołączyły do zespołu.

Moja praca z robotami w Szczecinie

Ponad 3 200 robotów – tyle urządzeń mają pod swoją opieką inżynierowie z zespołu centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie pod Szczecinem. Poza robotami transportowymi przywożącymi półki z produktami do pracowników, którzy następnie układają na nich towary lub kompletują zamówienia klientów, w budynku działa także imponujących rozmiarów robot paletyzujący.

Jak Amazon dba o bezpieczeństwo ponad 16 000 pracowników?

W Amazon bezpieczeństwo to priorytet. W polskich oddziałach pracuje już ponad 16 000 osób, a 7 centrów logistyki codziennie wysyła do klientów przedmioty różnej wielkości i kształtów. Taka skala i różnorodność wymagają wysokiej dbałości o bezpieczeństwo i higienę pracy, ciągłego usprawniania procesów i zapewnienia adekwatnych szkoleń, a przede wszystkim – wykształcenia kultury bezpieczeństwa wśród pracowników.

Ponad 16 000 pracowników… i liczymy dalej

Czy wiedzieliście, że w Amazon posługujemy się identyfikatorami w wielu kolorach? Jakie znaczenie ma każdy z nich i dlaczego to pokazuje, jak wielką wagę przywiązujemy do stażu pracy? Wszystkiego dowiecie się z poniższego tekstu - poznacie także Amazończyków, którzy pracują z nami nawet od 15 czy 20 lat...

Innowacja to codzienność

Naszą siłą napędową jest pasja do innowacji. Uwielbiamy znajdować nowe sposoby na ułatwienie naszym klientom ich życia. Nieustannie śledzimy świat wokół nas, szukamy pomysłów w każdym zakątku naszej codzienności.

Znalazłam swoje miejsce i poleciałam do Seattle

Znalazłem Swoje Miejsce to program, w ramach którego zadajemy naszym pracownikom jedno pytanie –dlaczego uważają, że Amazon to właśnie „to” miejsce, w którym widzą swoją zawodową przyszłość.

Technologia ciężkich brzmień: Adrian Jegorow

Praca w Amazon przyciąga ludzi nietuzinkowych i podążających przez życie często bardzo unikalnymi ścieżkami. Mimo że balansowanie pracy i muzyki nie zawsze jest łatwe, to Adrianowi udaje się regularnie znaleźć dwie godziny na grę
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij