Czy można zatem odnieść sukces sprzedając kotwy ogrodowe? – okazuje się, że tak!

– W 2016 roku zatrudnialiśmy 3 osoby, przez ostatnie 3 lata zwiększyliśmy zespół do ponad 20 pracowników pracujących przy realizacji zamówień czy obsłudze klienta. Internet daje bardzo wiele możliwości dzięki dostępowi do szerokiego grona klientów w Polsce, Europie i na całym świecie – mówi Michał Kotarba.

Kotarbau od początku 2019 roku zaczęło sprzedawać swoje towary również przez strony Amazon. Pierwszym produktem udostępnionym na platformie były kotwy ogrodowe – bardzo nietypowy towar, który okazał się być hitem.

– Od początku naszym małym marzeniem była sprzedaż na Amazonie – dodaje pan Michał. – Dzięki tej platformie, dzisiaj wysyłamy 7 000 paczek miesięcznie, z czego ok. 2 000 wysyła za nas sam Amazon.

Sprzedaż na Amazon można bowiem realizować w dwojaki sposób. Przedsiębiorca, po udostępnieniu produktów na stronach firmy może sam zajmować się magazynowaniem, logistyką, obsługą klienta, bądź też skorzystać z programu Fullfilment by Amazon. W tym drugim przypadku za całość operacji związanych z dystrybucją produktu (w tym obsługa klienta i zwrotów) odpowiada Amazon.

Wtedy jedynym zadaniem sprzedawcy jest dostarczenie towaru do jednego z centrów firmy. Następnie produkty są rozsyłane wewnątrz sieci logistycznej Amazon. Istnieje wiele możliwości łączenia obu opcji, a my zapewniamy wiele narzędzi – zarówno analitycznych, marketingowych jak i… księgowych, które wspierają przedsiębiorców w realizacji codziennej współpracy.

– Amazon w swoich zasobach posiada bardzo wiele narzędzi, ułatwiających, czy wręcz przyspieszających sprzedaż. To np. Invoicing by Amazon, który generuje za nas raporty księgowe – mówi pan Michał.

Wszystkie informacje na temat pakietów współpracy dla sprzedawców znajdują się na stronie internetowej: www.services.amazon.pl – cena podstawowej opcji to 39 euro.

– Sprzedaż na Amazonie, a konkretniej jej rezultaty, przerosły trochę nasze oczekiwania – dodaje Pan Michał. – Ponieważ w obecnej sytuacji 60-70 proc. przychodów firmy pochodzi właśnie z tego źródła.