PAFEN to ciekawy przykład sprzedawcy, dla którego pierwotny rynek importu stał się głównym rynkiem eksportu. Kilkanaście lat temu firma rozpoczęła swoją działalność, sprowadzając produkty z Niemiec z myślą o polskich klientach. Dzisiaj właściciele dystrybuują produkty już nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – także tuż za naszą zachodnią granicą.

Oferta firmy PAFEN nie jest oczywista – to przede wszystkim doniczki i konewki do domów oraz ogrodów w najróżniejszych rozmiarach i kształtach.

– Mamy wielu klientów, którzy co roku wymieniają doniczki na nowe – w innej kolorystyce, z innych kolekcji. W ten sposób ich ogród zawsze jest zaaranżowany w modny sposób – powiedział właściciel firmy, Piotr Hamada. – To taka moda doniczkowa.

Firma z Gubina w 2017 roku postanowiła udostępnić produkty również poprzez strony Amazon. Od początku współpracy sprzedają swoje nietypowe doniczki na wielu rynkach: francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz brytyjskim – a także niemieckim. W ten właśnie sposób pierwotny rynek importowy stał się właśnie celem eksportu.

PAFEN korzysta też z sieci logistycznej Amazon, a konkretniej z programu Fulfillment by Amazon, w ramach którego przesyła produkty do jednego z centrów logistycznych. Stamtąd doniczki są rozsyłane do klientów na całym – za całą logistykę i obsługę klienta odpowiada Amazon.

– Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Amazon, nasza sprzedaż znacząco wzrosła. Do końca roku zamierzamy z nich korzystać, od nowego roku planujemy produkcję wysyłać bezpośrednio do centrów Amazon, aby zamówienia były jeszcze szybciej realizowane i szybciej trafiały do klientów – dodaje pan Piotr.

PAFEN nie jest jedyną firmą, która decyduje się na realizację zwiększonej sprzedaży przy ograniczeniu przestrzeni magazynowych. Część sprzedawców Amazon, o których można przeczytać na www.services.amazon.pl, całkowicie rezygnuje z angażowania się w logistykę, przekazując wszystkie swoje produkty do centrów logistyki.

Natomiast więcej o doniczkach PAFEN i ich sprzedaży dowiecie się, oglądając film:

BUBLEWICZ INDSIDE COMPANY 20191207 PAFEN SHORT v3