Sprzedając nasz pierwszy namiot nie myślałyśmy, że firma w takim stopniu się rozrośnie.Dzisiaj dzięki naszej stronie internetowej oraz sklepowi na Amazon, nasze produkty trafiają na rynek całej Europy oraz Ameryki Północnej
powiedziała Katarzyna Wojtczak, właścicielka CozyDots.

Pomysły na kolejne linie produktów założycielki firmy CozyDots czerpią z życia. W swojej szwalni w Białymstoku tworzą wysokojakościowe zabawki oraz elementy dekoracyjne do pokojów dziecięcych. Ich pierwszy produkt –namiot tipi –był urzeczywistnieniem ich własnych marzeń z dzieciństwa. Wtedy też tworzyły konstrukcje z koców i mebli. A swoim własnym dzieciom chciały zapewnić zabawę w prawdziwym indiańskim wigwamie.

Amazon umożliwia polskim przedsiębiorcom sprzedaż produktów poprzez sklepy online, a co za tym idzie –dostęp do setek milionów klientów na całym świecie. Przedsiębiorcom oferowane są przeróżne narzędzia marketingowe czy program Fulfillment by Amazon (FBA), w ramach którego firma zapewnia pełną obsługę logistyczną. Wystarczy, że przedsiębiorca dostarczy produkt do jednego z centrów logistycznych, a Amazon zajmie się resztą –przechowywaniem, wysyłką i obsługą klienta. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://services.amazon.pl/

Korzystamy z systemu FBA, który umożliwia przedsiębiorcom „przerzucenie” części odpowiedzialności na Amazon. Zajmują się promocją, dystrybucją, odpowiedzialnością za zwroty. W ten sposób ułatwiają nam pracę –dodaje pani Katarzyna.–Stworzyłyśmy specjalne produkty z myślą o ich sprzedaży na Amazon –są one pakowane w inny sposób. Opracowałyśmy też całą linię produktów, które można kupić tylko i wyłącznie na Amazon.

Od 400 namiotów sprzedanych w 2015 roku, kiedy to firma rozpoczęła działalność, minęło trochę czasu –firma CozyDots zdążyła zwiększyć obroty nawet kilkukrotnie i planuje dalszy intensywny rozwój.

To jest chyba sposób na sukces, każdy z nas powinien robić to, co sprawia mu przyjemność
mówi Katarzyna Wojtczak.

Więcej o tym, jak mały, polski, ekologiczny projekt powstały podczas urlopu macierzyńskiego rozwinął się w firmę o międzynarodowym zasięgu, obejrzycie w filmie.