Sprzedaż na Amazon

Kolaż sześciu grafik pokazujących: tor dla samochodzików, samochodzik, małą furgonetkę, motocykl z Spidermanem, misia pandę oraz droida z Gwiezdnych Wojen i dwie inne zabawki z klocków Lego.

Marki modowe na Amazon - kolekcja TOVAxRadzka

Wiele marek modowych, nie tylko polskich, ale na całym świecie, z powodzeniem sprzedaje swoje kolekcje na Amazon. Sprzedawcy dzięki temu otrzymują dostęp do szeregu narzędzi, które pomagają im rozwinąć swój biznes i dotrzeć z produktami również do zagranicznych klientów. O tym, jak wygląda współpraca z Amazon oraz z jakich usług warto skorzystać, opowiada właścicielka i projektantka marki TOVA, Katarzyna Janecka oraz vlogerka modowa, Magdalena Kanoniak „Radzka”.

Pierwsze kroki w sprzedaży na Amazon

Dostęp do ponad 300 milionów klientów, gotowe rozwiązania reklamowe i logistyczne, wsparcie w obsłudze klienta – to tylko kilka powodów, dla których warto rozważyć sprzedaż swoich produktów na Amazon. Oto przewodnik, dzięki któremu start na Amazon będzie jeszcze prostszy!

Sprzedaż online na Amazon – to się opłaca!

Ostatnie miesiące pokazały, że właściwie nie ma produktu czy usługi, której nie moglibyśmy kupić online. Wciąż jednak wiele firm nie decyduje się na internetową sprzedaż i tym samym ogranicza zasięg swojego biznesu – także w skali międzynarodowej. Czas to zmienić! Eksperci podpowiadają, jak to zrobić i dlaczego warto prowadzić sprzedaż poprzez serwis Amazon.

Jak zacząć sprzedawać ubrania na cały świat?

Z Amazon rozpoczęli współpracę na początku 2017 roku. Całość produkcji – od opracowania wzorów na koszulki, poprzez przygotowanie nadruków, po wysyłkę towarów do klienta – odbywa się w Bielsku-Białej. Zobaczcie, jak Jakub Chmielniak z Mr GUGU zaczął sprzedawać swoje nietypowe koszulki na cały świat.

Jak rozwinąć rodzinny biznes?

Mateusz Tymarkiewicz, właściciel firmy VBChome, zaczerpnął pomysł na prowadzenie firmy od rodziców, którzy od lat zajmują się stacjonarną sprzedażą wyposażenia łazienek i kuchni. Dziś towary oferowane przez firmę dostępne są na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Czy można odnieść sukces, sprzedając kotwy ogrodowe? Sprzedaję na Amazon

Większość sprzedawców zaczyna od pomysłu na produkt. W tym przypadku było odwrotnie. Jeszcze podczas nauki w szkole średniej, Michał Kotarba, właściciel marki Kotarbau, marzył o rozpoczęciu sprzedaży online. Kiedy 6 lat temu okazało się, że ma dostęp do bardzo dobrych producentów okuć metalowych i artykułów meblowych, rozpoczął działalność na rynku e-commerce.

Sukces w ogniu

W latach 2013-2014 byłem właścicielem agencji kreatywnej, która zajmowała się produkcją gadżetów dla różnych instytucji kultury oraz biznesu. Jednym z nich było muzeum w Warszawie, które zamówiło serię zimowych gadżetów z królem Janem III Sobieskim. Wśród naszych pomysłów znalazła się świeczka, której niestety żaden z podwykonawców nie chciał zrealizować.

Jak urzeczywistnić dziecięce marzenia?

Pomysły na kolejne linie produktów założycielki firmy CozyDots czerpią z życia. W swojej szwalni w Białymstoku tworzą wysokojakościowe zabawki oraz elementy dekoracyjne do pokojów dziecięcych. Ich pierwszy produkt – namiot tipi – był urzeczywistnieniem ich własnych marzeń z dzieciństwa. Wtedy też tworzyły konstrukcje z koców i mebli. A swoim własnym dzieciom chciały zapewnić zabawę w prawdziwym indiańskim wigwamie.

Moda doniczkowa

Kilkanaście lat temu firma PAFEN z Gubina rozpoczęła swoją działalność, sprowadzając produkty z Niemiec z myślą o polskich klientach. Dzisiaj właściciele dystrybuują produkty już nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – także tuż za naszą zachodnią granicą. Od 2017 roku robią to także z wykorzystaniem platformy Amazon.

Sprzedawaj na Amazon i docieraj do ponad 310 milionów konsumentów na całym świecie

Polskie firmy sprzedające na Amazon wyeskportowały do tej pory produkty o wartości ponad 10 miliardów złotych. Obecnie szereg przedsiębiorstw każdego rozmiaru korzysta z tej możliwości – to zarówno profesjonalne firmy, jak i niezależni sprzedawcy, którzy rozwijają swoje pasje i dzielą się nimi z innymi. W ten sposób przedsiębiorcy mogą dotrzeć do ponad 310 milionów konsumentów z całego świata.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij