Technologie

Amazon's Packaging Lab
Praca nad sprawdzaniem wytrzymałości opakowań wre
Fotograf: JORDAN STEAD / Amazon

Hour of Code 2021 w Amazon Development Center w Polsce

Amazon po raz kolejny przyłączył się do akcji Hour of Code - inicjatywy mającej na celu promowanie nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży. W tym roku Amazon Development Center Poland zapewnił wsparcie finansowe trzem organizacjom działających na rzecz edukacji cyfrowej oraz stworzył serię spotkań z managerami Amazon Development Center w Polsce, którzy opowiedzieli o swojej pasji i początkach przygody z programowaniem i technologiami.

Nauka angielskiego z Amazon Alexa? Dowiedz się, jak asystentka głosowa może wspierać edukację i rozwój!

Alexa to nie tylko ułatwienia w obsłudze domowego sprzętu. Asystentka głosowa Amazon pomoże Tobie lub Twoim dzieciom w nauce!

Czerwiec: bogata oferta Amazon z okazji Miesiąca Dumy

Z okazji Miesiąca Dumy Amazon przygotował specjalną ofertę filmów i seriali, playlist z muzyką, książek oraz okazji zakupowych.

Amazon ogłasza otwarcie Europejskiego Laboratorium Innowacji w celu opracowania nowych technologii zwiększających bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników

Amazon ogłosił otwarcie Europejskiego Laboratorium Innowacji. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym Amazon aktywnie wspiera pracowników i zapewnia im większe bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Amazon Alexa w walce z wykluczeniem - zwycięskie projekty hakatonu Innovation@Amazon 2020

Ponad 1500 programistów wzięło udział w Innovation@Amazon Online Hackathon 2020 i różnych wyzwaniach z zakresu IT, nad którymi pracowali nieustannie przez 40 godzin. Jednym z wyzwań było uwolnienie potencjału Amazon Alexa i stworzenie kreatywnych rozwiązań, odpowiadających na ważne problemy społeczne. Pierwsze miejsce zajął zespół Happy Bears z projektem Memory Bear, stworzonym z myślą o osobach cierpiących na zaburzenia pamięci.

Alexa działa teraz w większości na szybszych, bardziej opłacalnych instancjach Amazon EC2 Inf1

Zespół Alexa z Gdańska dokonał migracji większości procesów dotyczących wnioskowania przy wykorzystaniu uczenia maszynowego, opartych na procesorach GPU, do instancji Inf1 Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) na bazie układów AWS Inferentia. Ta migracja zmniejszyla czas potrzebny na odpowiedz przez system Text-to-Speech o 25% oraz obniżyło koszt generacji mowy na Alexie o 30% w porównaniu z instancjami opartymi na GPU. Mniejsze opóźnienie odpowiedzi to oczywiscie wyzszy komfort korzystania z Alexy dla uzytkownikow. Pzwala to tez inżynierom wprowadzać innowacje w jakosci generowanej mowy poprzez zastosowanie bardziej złożonych algorytmów.

Firma Zoox, należąca do Amazon, po raz pierwszy prezentuje autonomiczną robo-taxi

Specjalnie skonstruowany pojazd został zaprojektowany z myślą o skomplikowanej i zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Wyposażono go w ponad 100 nowych, innowacyjnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa, niespotykanych w tradycyjnych samochodach.

Nowe sposoby wykrywania i leczenia raka piersi

Amazon Web Services wspiera naukowców w opracowywaniu innowacyjnych terapii i leków. Dr Shez Partovi, Dyrektor Światowego Rozwoju Biznesu w zakresie Opieki Zdrowotnej, Nauk Przyrodniczych i Genomiki, AWS tłumaczy, dlaczego odkrywanie nowych sposobów diagnozowania i leczenia raka jest, tak naprawdę, zagadnieniem obliczeniowym.

Przedstawiamy Amazon One – innowacyjne rozwiązanie ułatwiające codzienne życie

Nieustannie szukamy sposobów na to, aby ułatwić życie naszym klientom. Jednym z obszarów innowacji, któremu poświęcamy szczególną uwagę, są zakupy w sklepach. Nasz zespół specjalizujący się w sprzedaży stacjonarnej z dumą przedstawia nowe, innowacyjne rozwiązanie o nazwie Amazon One. Amazon One umożliwia wykorzystanie ręki do wykonywania codziennych czynności szybko, wygodnie i w sposób bezdotykowy – nasze rozwiązanie ułatwia płacenie za zakupy w sklepie, okazywanie kart lojalnościowych, wchodzenie do obiektów, na przykład na stadion, czy do biura.

Amazon Halo - więcej informacji o zdrowiu

Amazon Halo umożliwia pomiar tkanki tłuszczowej, uważanej za lepszy wskaźnik zdrowia niż waga i BMI.
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij