Technologie

Amazon's Packaging Lab
Praca nad sprawdzaniem wytrzymałości opakowań wre
Fotograf: JORDAN STEAD / Amazon

Polski biznes w Chmurze

Żyjemy w czasach, w których nowe technologie takie jak sztuczna inteligencja, robotyka, Internet rzeczy, nie są już tylko tematami poruszanymi w filmach SF. Stały się one integralną częścią rzeczywistości, zmieniając niemal każdy element naszego życia. chmura natomiast okazała się głównym wehikułem nowoczesnych technologii.

Amazon tworzy, on psuje

Zajrzyjmy za kulisy laboratorium niezawodności Amazon, które zapewnia trwałość urządzeń Echo, Kindle i wielu innych. Don Ashley właśnie otwiera komorę z pleksiglasu, umieszcza w niej Kindle i przywołuje ulewę. Kropelki wody spowijają urządzenie, podczas gdy on monitoruje zmiany zachodzące na ekranie i w innych elementach czytnika Amazon.

Nowe roboty, nowe miejsca pracy

Innowacje otwierają nowe ścieżki kariery w centrach logistyki e-commerce Amazon. Pomarańczowe roboty, które wielkością można porównać do dużej walizki, właśnie poruszają się po centrach logistycznych Amazon, zarówno na całym świecie, jak i w Polsce, m.in. w Kołbaskowie i w Gliwicach.

Światowe badania pokazują, że czytelnicy są szczęśliwsi

Czytelnicy na całym świecie mają wiele powodów, aby codziennie zanurzać się w dobrej książce. Badanie przeprowadzone przez Kelton Global w 13 krajach na zlecenie Kindle pokazuje, jak ważne w naszym życiu może być czytanie. Nie tylko zwiększa nasz poziom szczęścia, ale może także pomóc w nawiązywaniu kontaktów i poprawieniu naszych dotychczasowych relacji z innymi osobami.

Niewidzialny koronawirus. Ile tak naprawdę jest osób zakażonych?

Niedawno rozmawialiśmy z dr Lucy Li, analityczką danych w Chan Zuckerberg Biohub (CZB), aby omówić jej najnowsze badania, które mają na celu oszacowanie liczby niepotwierdzonych przypadków COVID-19. Badania te są wspierane przez Amazon Web Services (AWS) Diagnostic Development Initiative, globalny program wspierający podmioty pracujące nad szybszym wprowadzeniem na rynek lepszych oraz dokładniejszych rozwiązań diagnostycznych.

Amazon wprowadza technologię monitorującą bezpieczny dystans między pracownikami

Najnowsza innowacja firmy przekazuje informacje na temat dystansu wśród pracowników w czasie rzeczywistym. Amazon udostępnia na zasadach open source oprogramowanie i technologię sztucznej inteligencji, które wspierają wdrożone rozwiązanie. Osoby fizyczne oraz duże i małe firmy mogą bezpłatnie pobrać pakiet materiałów i rozpocząć korzystanie z innowacji. Wystarczy posiadać tylko komputer i kamerę.

Spokój w dobie chaosu

Nowa umiejętność Alexy wspiera zestresowanych nastolatków. „Keep calm” to umiejętność, dzięki której można wykonywać ćwiczenia związane z głębokim oddychaniem, rozciąganiem, autorefleksją oraz pozytywnymi afirmacjami w świecie pełnym nieustannego – czasami negatywnego – hałasu.

Wielkie idee i małe szczegóły kryjące się w nowej biodegradowalnej kopercie Amazon

Każda innowacja wiąże się z wieloma eksperymentami i próbami – jedne kończą się pomyślnie, inne pokazują, że jeszcze trzeba dopracować niektóre elementy danego produktu czy usługi. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku biodegradowalnej koperty Amazon, gdy eksperci z zespołu zajmującego się opakowaniami wysłali pierwsze sztuki nowego produktu do centrów logistyki.

Migracja do AWS sposobem na redukcję śladu węglowego

Klienci migrują z wewnętrznych centrów danych do chmury Amazon Web Services z różnych względów. Interesuje ich większa elastyczność i przestrzeń do innowacji, dostęp do naszej globalnej infrastruktury oraz oszczędności w budżecie. Okazuje się jednak, że przenosiny do AWS są także korzystne dla środowiska. Nowe badanie wskazuje, że migracja do infrastruktury Amazon Web Services może pomóc klientom w redukcji śladu węglowego wytwarzanego przez infrastrukturę informatyczną – aż do 88 procent.

Głos Samuela L. Jacksona w Gdańsku Jak rozwija się Alexa nad polskim morzem?

Dziś w Gdańsku tworzone są przełomowe rozwiązania, np. dla asystentki głosowej Amazon dostępnej na głośnikach Echo, które można obsługiwać bez użycia dłoni. Zapytajcie Alexę o co chcecie, np. poproście o odtworzenie muzyki, sprawdzenie wyników sportowych lub prognozy pogody, a odpowiedź uzyskacie natychmiast, nie ruszając się z fotela po drugiej stronie pokoju.
Next Page
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij