Transport

Biało-niebieski dron z logiem Prime Air oraz Amazon, umiejscowiony na metalowej powierzchni, w tle szerokie pole

Najtrudniejsza dostawa w Amazon

W „krainie wysokich przełęczy” skala wyzwań jest tak rozległa jak lokalny krajobraz. Do Lehu prowadzą dwie drogi. Każda z nich wiąże się z wymagającą podróżą przez góry. Z uwagi na trudne warunki pogodowe – w tym gęsty śnieg, który blokuje przejazd – przez kilka miesięcy w roku drogi są zamknięte. Nie można tutaj dojechać żadnym pociągiem, chociaż funkcjonuje małe komercyjne lotnisko.

Kolejne wyzwanie dla Prime Air

W niedalekiej przyszłości będziemy mieli styczność z coraz większą liczbą dronów – takich, które będą latały z paczkami, pomagały służbom ratunkowym lub w inny sposób wspierały rozwój społeczności. Gdy nadejdzie ten czas, ważna stanie się kwestia bezpieczeństwa lotu każdej takiej maszyny w przestrzeni powietrznej.

Czy słyszeliście już o Amazon Scout?

Sześciokołowe roboty pracują od poniedziałku do piątku w godzinach roboczych. Gdy jeden z nich dostaje zamówienie, samodzielnie wyjeżdża na ulicę i w spokojnym, spacerowym tempie wiezie paczkę do celu. Mimo tego, że robot potrafi samodzielnie wytyczyć trasę dostawy, na obecnym etapie testów robotowi towarzyszy jeszcze pracownik Amazon, który sprawdza, czy wszystko idzie zgodnie z planem.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij