Zrównoważony rozwój

Farma wiatrowa, z górami w tle

Amazon buduje zrównoważoną działalność z myślą o ludziach i planecie

Opublikowaliśmy raport za rok 2020, aby pokazać, jak ogromną wagę przykładamy w Amazon do kwestii zrównoważonego rozwoju w trosce o naszych klientów i planetę. Raport „Dalej i szybciej, razem” prezentuje także podejmowane przez nas działania w ramach realizacji założeń zainicjowanej wspólnie z Global Optimism Deklaracji Klimatycznej, której sygnatariusze zobowiązują się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 r. – 10 lat wcześniej niż przewidują ustalenia Porozumienia Paryskiego.

Amazon inwestuje w ION Energy, by wspierać światową transformację w kierunku energii elektrycznej

W związku z nadchodzącą drugą rocznicą podpisania przez Amazon zainicjowanej wspólnie z Global Optimism Deklaracji Klimatycznej, w ramach której firma zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla, nieustannie poszukujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Mają one umożliwić prowadzenie działalności w bardziej zrównoważony sposób i pomóc osiągnąć neutralność węglową do 2040 r. – 10 lat wcześniej niż przewidują ustalenia Porozumienia Paryskiego. Dlatego inwestujemy w firmę ION Energy, aby wspierać proces globalnego przechodzenia na energię elektryczną.

Amazon wyemitował zrównoważone obligacje o wartości miliarda dolarów, aby wspierać lokalne społeczności i chronić planetę

Amazon wyemitował zielone, społeczne i zrównoważone obligacje, które mają pomóc sfinansować firmie bieżące i przyszłe projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ich celem ma być wspieranie społeczności i ochrona planety.

Zrównoważony rozwój w Europie – Amazon Academy 2020 w wirtualnym wydaniu

W 2019 r. Amazon podpisał Deklarację Klimatyczną, jako zobowiązanie do spełnienia postanowień Porozumienia Paryskiego dziesięć lat wcześniej. Deklaracja zakłada, że sygnatariusze osiągną zerową emisję dwutlenku węgla netto we wszystkich swoich przedsiębiorstwach do 2040 r., czyli dekadę przed wyznaczonym na 2050 r. celem. Zgodnie z tym zobowiązaniem, tegoroczna edycja Amazon Academy „Delivering Sustainability in Europe – Net Zero Carbon by 2040” odbędzie się pod hasłem zerowej emisji.

Mercedes-Benz dołącza do Deklaracji Klimatycznej i dostarczy ponad 1 800 samochodów elektrycznych dla floty dostawczej Amazon w Europie

Pierwsze auta zaczną realizować dostawy w 2020 roku, zapobiegając emisji tysięcy ton dwutlenku węgla. Deklaracja Klimatyczna, której współzałożycielami są Amazon i Global Optimism, jest zobowiązaniem do osiągnięcia zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. – dekadę przed rokiem określonym w Porozumieniu Paryskim.

Zajrzeliśmy za kulisy nowego samochodu elektrycznego, nad którym pracuje Amazon

Rozległy kompleks przemysłowy w Michigan nie wygląda tak, jak kilkadziesiąt lat temu, kiedy amerykańscy pracownicy montowali w budynku bankomaty. Dziś skąpane w słońcu białe ściany otaczają studio projektowania. Światło odbija się od błyszczących podłóg, nadając blasku modelom pojazdów, które są na wykończeniu. Są to samochody dostawcze nowej generacji Amazon z napędem elektrycznym, które wyruszą w drogę w 2021 roku. 100 000 elektrycznych samochodów dostawczych pozwoli zaoszczędzić miliony ton węgla rocznie.

Amazon uruchamia fundusz Deklaracji Klimatycznej o wartości 2 miliardów dolarów

Fundusz Deklaracji Klimatycznej (Climate Pledge Fund) wart 2 mld dolarów, stworzony dzięki zaangażowaniu Amazon, będzie wspierać rozwój zrównoważonych technologii i usług. Umożliwią one zarówno Amazon, jak i innym przedsiębiorstwom realizację założeń porozumienia paryskiego (COP24), czyli m.in. osiągnięcia zerowej emisji netto dwutlenku węgla do 2040 roku.

Przesyłki bez węgla

Shipment Zero to nowa wizja Amazon, w myśl której do 2030 roku połowa naszych przesyłek będzie neutralna węglowo. Wokół nas zachodzi wiele zmian – włączając w to niesamowity rozwój technologiczny, dzięki któremu możemy jeszcze lepiej wykorzystywać samochody elektryczne, biopaliwa lotnicze, opakowania wielokrotnego użytku czy odnawialne źródła energii. To sprawia, że po raz pierwszy jesteśmy pewni, że wszystkie nasze procesy logistyczne mogą być przyjazne dla środowiska.

Deklaracja Klimatyczna

Jeśli firma dysponująca tak wielką infrastrukturą jak Amazon, dostarczająca ponad 10 miliardów produktów rocznie, może spełnić postanowienia umowy paryskiej 10 lat wcześniej, to w każdej innej firmie również jest to możliwe. Przyjęcie Deklaracji Klimatycznej przez duże firmy będzie ważnym sygnałem dla rynku, że nadszedł czas, aby zainwestować w produkty i usługi, których sygnatariusze deklaracji będą potrzebowali, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań.

W jaki sposób redukujemy odpady opakowaniowe?

W jak wielką paczkę należy zapakować dany produkt? Czy w ogóle należy go umieszczać w pudełku Amazon? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, wykorzystujemy algorytmy uczenia maszynowego, które pomagają nam w wyborze najlepszych możliwości przygotowania danego produktu do wysyłki.
Zamów newsletter
Zbierzemy najciekawsze historie z Amazon i wyślemy je bezpośrednio na Twój adres e-mail.
Ochrona zapewniana przez reCAPTCHA. Obowiązują warunki prywatności i korzystania z usługi Google.
Wykorzystujemy pliki cookies, aby Twoje doświadczenie z naszą stroną było lepsze.
Akceptuję | Zamknij